15ta35saleha

کاربر گرامی برای استفاده ی کامل از تمام امکانات در انجمن عضو شوید اینکار بیشتر از 30 ثانیه وقت شما رو نخواهد گرفت ...!

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

15ta35saleha

کاربر گرامی برای استفاده ی کامل از تمام امکانات در انجمن عضو شوید اینکار بیشتر از 30 ثانیه وقت شما رو نخواهد گرفت ...!

15ta35saleha

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

المواضيع الأخيرة

» درخواست فیلمهای هندی
بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد I_icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 10, 2013 4:24 pm من طرف starss501

» دانلود فیلم زیبای Devdas
بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد I_icon_minitimeالجمعة أبريل 05, 2013 10:42 pm من طرف مهرزاد

» پرسش و پاسخ
بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد I_icon_minitimeالجمعة أبريل 05, 2013 10:16 pm من طرف مهرزاد

» دوستای گل من خودشون رو معرفی کنن ...!
بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد I_icon_minitimeالجمعة أبريل 05, 2013 9:43 pm من طرف مهرزاد

» درخواست فیلم
بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد I_icon_minitimeالثلاثاء ديسمبر 18, 2012 7:24 am من طرف edvik

» موسیقی کلاسیک
بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد I_icon_minitimeالجمعة نوفمبر 16, 2012 9:18 am من طرف somi

» نوستالژی، شما یادتون نمیاد... / متن و تصاویر
بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد I_icon_minitimeالأحد أغسطس 26, 2012 1:36 pm من طرف مهرزاد

» این دفعه دیگه واقعاً یادش بخیر !!!! / تصاویر
بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد I_icon_minitimeالأحد أغسطس 26, 2012 7:44 am من طرف somi

» تولد تولد تولدت مبارک مهرزاد خان گل
بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد I_icon_minitimeالسبت أغسطس 25, 2012 5:28 pm من طرف مهرزاد

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى

تدفق ال RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

alexa

The title of your home page

4 مشترك

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد

مهرزاد
    مهرزاد
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد

تعداد پستها : 379
    پستهای پسندیده شده : 58
    متولد : 1986-04-01

مهم بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد

پست من طرف مهرزاد الخميس نوفمبر 19, 2009 11:02 pm

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد

اين مطلب آخرين بار توسط مهرزاد در السبت مايو 28, 2011 2:14 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
    کوروش هخامنشی
    کوروش هخامنشی
    مدیر سایت
    مدیر سایت

پستهای پسندیده شده : 13

مهم در سه ماهه دوم سال میلادی جاری تراشه های دارای تکنولوژی ساخت 28 نانومتری خود را Tape-Out می کند

پست من طرف کوروش هخامنشی الأربعاء مايو 04, 2011 2:17 pm

AMD در سه ماهه دوم سال میلادی جاری تراشه های دارای تکنولوژی ساخت 28 نانومتری خود را Tape-Out می کند

AMD در نظر دارد که در سه ماهه دوم امسال (میلادی) تراشه های دارای تکنولوژی ساخت 28 نانومتری خود را برای اولین بار Tape-Out کند. البته اینکه این تراشه ها برای ساخت GPU ها استفاده می شوند و یا APU ها را در بر خواهند گرفت یا ... هنوز مشخص نیست. در حال حاضر در roadmap این کمپانی پروژه های 28 نانومتری بسیاری موجود است، از جمله APU های Krishna و Wichita و نیز GPU های سری Southern Islands مانند Tahiti، New Zealand، Lombok، Heathrow، Thames، Wimbledon، Chelsea و ... اما به نظر می رسد تولید GPU با این تکنولوژی زودتر از APU در دستور کار AMD قرار دارد.

Tape-Out یکی از مراحل پایانی طراحی مدارهای الکترونیکی است و در نتیجه انتظار عرضه محصولات در سه ماهه دوم از این خبر نمی رود.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد Amd%203897s
    کوروش هخامنشی
    کوروش هخامنشی
    مدیر سایت
    مدیر سایت

مهم Intel Ivy Bridge Mobile 22nm SandyBridge

پست من طرف کوروش هخامنشی الأربعاء مايو 04, 2011 2:25 pm

سری جدید CPU های موبایل در سه ماهۀ اول سال 2012 وارد بازار خواهد شد. ( اسامی مدلها عکس زیر )
    وات مصرفی 17 تا 55 خواهند داشت و به صورت دو و چهار هسته ای تولید خواهند شد.
    این CPU ها از DirectX 11 و همچنین از دستورالعمل AVX و از PCIe 3.0 پشتیبانی خواهند کرد.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد Intel-Ivy-Bridge-supports-PCI-Express-3.0-review
    کوروش هخامنشی
    کوروش هخامنشی
    مدیر سایت
    مدیر سایت

مهم AMD ntros Phenom II X4 980 Black Edition Quad-Core Processor

پست من طرف کوروش هخامنشی الأربعاء مايو 04, 2011 2:29 pm

AMD ntros Phenom II X4 980 Black Edition Quad-Core Processor

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد 30c66d2c290b2c8197b18d5d71ca36d1

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد Phenom-ii-980-cpuz
    مهرزاد
    مهرزاد
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد

مهم TURBO CORE تکنولوژی جدید AMD و نوع ارتقا یافته Turbo Boost

پست من طرف مهرزاد الأحد يونيو 19, 2011 1:30 pm

TURBO CORE تکنولوژی جدید AMD و نوع ارتقا یافته Turbo Boost
    در این روش قابلیت افزایش خودبخودی فرکانس هسته های سی پی یو در لود تغییرات مفیدی کرده که برای کاربردهای مختلف عملکرد متفاوتی از خود نشون میده!
    این قابلیت بر روی سری FX که بولدوزر رو شامل میشه قرارخواهد گرفت!
    مثلا افزایش فرکانس نصف هسته ها تا 1 گیگا هرتز بیش از حالت اولیه هست که عملا هیچ افزایش مصرفی رو دربر نداره! و در ضمن برعایت ادب رو فراموش نکنید !!! هسته ها بصورت خاموش عمل میکنه!
    این قابلیت برای اپلیکیشن هایی که از هسته های کمتر پشتیبانی میکنن و به فرکانس بالاتر احتیاج دارن، بسیار کاربرد داره! گیم ها هم جزء این دسته حساب میشن!

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد 74a
    مهرزاد
    مهرزاد
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد

مهم نسل جدید پردازنده های AMD

پست من طرف مهرزاد الأحد يونيو 19, 2011 1:33 pm

AMD امروز نسل جدیدی از پردازند های خود رو که با قابلیت محاسبات و پردازش مناسب هست رو برای طرفداران نتبوک ها معرفی کرد! این پردازندها از سری A معروف به سری APU هستن که کم مصرف و پر قدرت هستن!
    به عنوان مثال نتبوکی که یک brilliant HD graphics در خودش داره یک سوپر کامپیوتر هست که تا 10.5 ساعت شارژ در خود نگه میداره! که عملا بیش از 50% افزایش عمر باتری نسبت به سری 2010 نتبوک ها AMD هست!
    قابلیت های بسیار زیادی میشه از این سری نتظار داشت: مولتی تسکینگ قوی، گیمینگ، مولتیمدیاو...
    همانطور که در پست های قبلی اشاره شد این پرردازندها همراه با هسته گرافیکی ارائه میشن که قدرت نسبتا مناسبی داره و از قابلیت 3D پشتیبانی میکنه!

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد 76a

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد 76b
    مهرزاد
    مهرزاد
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد

مهم مقایسه قدرتمندترینهای اینتل با هم INTEL Corei7 3960X VS Corei7 990X

پست من طرف مهرزاد الأحد أغسطس 07, 2011 11:30 pm

مقایسه قدرتمندترینهای اینتل با هم INTEL Corei7 3960X VS Corei7 990X

اولین مقایسه بین پردازنده های قدرتمند و جدید سوکت 2011 در برابر پردازندۀ قدرتمند 1366 به نمایش گذاشته شد.

همانگونه که می دانیم قویترین پردازنده در سری 1366 پین پردازندۀ Corei7 990X می باشد و در این عکسها مقایسه ای بین این دو پردازنده صورت گرفته تا قدرت پردازنده های جدید 2011 به نمایش گذاشته شود و مقایسۀ اولیۀ این دو پردازنده قدرت سری جدید سوکت 2011 را به نمایش می گذارد.

به طور میانگین پردازندۀ Corei7 3960X تقریبا 47 درصد قویتر از پردازندۀ Corei7 990X می باشد.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد O6mcelxjw3lmn1ibmg5

به دلیل استفاده از 4 کانال سری جدید در برابر 3 کانال سری قدیمی ، 33 درصد باند گذرگاه رمها افزایش یافته که در نهایت به بالا رفتن سرعت پردازش پردازنده کمک کرده و در واقع با این نوع مهندسی هر 2 قطعۀ CPU و RAM به صورت 256 بیت با هم در ارتباط هستند.

RAM 4x64bit= 256 bit
    CPU = 256 bit

پردازنده های جدید با سوکت 2011 با 2 حرف K و X وارد بازار خواهند شد.
    این مقایسه با نرم افزارهای معتبر و معروف انجام شده ، که در عکسهای زیر این تستها قابل مشاهده و مقایسه است.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد Myp9gx1ixryt0llklzw8

Corei7 990X => 3.34 GHz - 3.73 TB - 6 C - 12 T - 12MB L3
    Corei7 3960X => 3.30 GHz - 3.90 TB - 6 C - 12 T - 15MB L3

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد 0xdxxyi0rqzjtcurzods
    مهرزاد
    مهرزاد
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد

مهم اینتل در ماه September پردازنده های Celeron جدیدی معرفی می کند

پست من طرف مهرزاد الأحد أغسطس 07, 2011 11:40 pm

اینتل پردازنده های Celeron جدیدی در ماه September میلادی معرفی خواهد کرد. این پردازنده ها برای هر دو بازار Notebook و Desktop خواهند بود و به تدریج برخی از پردازنده های Celeron حاضر را از رده خارج خواهند نمود.

بر خلاف آنکه کارشناسان پیشبینی می کردند اینتل پردازنده های Celeron خود را به دلیل تداخل با Atom ها از رده خارج می کند، این کمپانی به دلیل رقابت با APU های AMD تصمیم به ادامه تولید پردازنده های Celeron گرفته است.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد Intel-Celeron-Sandy-bridge

Desktop:

Dual Core:

Celeron G540, Celeron G530

Single Core:

Celeron G440

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد Celeron-processor

Notebook:

Dual Core:

B840, B800

Single Core:

B710, 787

Netbook:

Dual Core:

Atom N2800, Atom N2600, Atom D2700, Atom D2500
    مهرزاد
    مهرزاد
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد

مهم عرضه سری جدید پردازنده هایfx AMD در ماه سپتامبر

پست من طرف مهرزاد الأحد أغسطس 07, 2011 11:48 pm

AMD در تازیخ 19 سپتامبر سال جاری میلادی پردازنده های 8 هسته ای FX-8100 و FX-8150
    همچنین پردازنده های 6 هسته ای FX-6100 و 4 هسته ای FX-4100 را عرضه خواهد کرد.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد 118a

برنامه زمانی توزیع پردازنده های قدرتمند تر از این سری کوارتر اول اول سال اینده میلادی خواهد بود که پردازنده FX8170 جایگزین FX 8150 و پردازنده FX8120 جایگزین FX 8100 و FX 6120 جایزگین FX6100 ونهایتا FX4120 جایزگین FX4100 خواهد شد.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد 118b
    مهرزاد
    مهرزاد
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد

مهم AMD در حال گرفتن سهم بازار از اینتل است

پست من طرف مهرزاد الأحد أغسطس 07, 2011 11:56 pm

بر اساس تحقیقات موسسه Mercury، Advanced Micro Devices با عرضه تراشه های Fusion خود سهم بازار خود در بازار جهانی پردازنده های X86 را به 19.4 درصد در سه ماهه دوم سال میلادی جاری رساند.

سهم بازار AMD از 17.8 درصد در سه ماهه دوم سال میلادی 2010 به 18.2 درصد در سه ماهه اول امسال میلادی صعود کرد. دلیلی اصلی این افزایش، قیمت بالای پردازنده های اینتل است که باعث سقوط سهم بازار این کمپانی به 79.9 درصد شده است.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد Amd_vs_intel_2

این عدد در مقایسه با سهم بازار 81.3 درصدی در سه ماهه دوم سال میلادی گذشته و 81 درصدی در سه ماهه اول امسال میلادی است. در این میان سهم بازار VIA در حد 0.8 باقی مانده است.

McCarron آنالیزور Mercury اعتقاد دارد تراشه های Fusion کمپانی AMD سری C تحت نام Ontario برای سیستمهای کوچکتر و سری جدیدتر A تحت نام Liano برای سیستمهای قویتر باعث شد عرضه پردازنده های این کمپانی در بازار موبایل 10 درصد افزایش یابد و AMD سهم بازار بیشتری کسب کند.

در ژانویه 2011 در Consumer Electronics Show، AMD برای اولین بار APU های خود را که ترکیب CPU و GPU قدرتمند بر روی یک قطعه سیلیرعایت ادب رو فراموش نکنید !!! است عرضه کرد. AMD اعلام کرد این معماری راندمانی بالاتر در توان مصرفی کمتر ارائه خواهد داد.

تولید کنندگان سیستمهای رایانه ای مانند Dell، Lenovo، Hewlett-Packard و Acer رایانه های جدید خود را مبتنی بر APU های AMD عرضه می کنند. بدین ترتیب این سیستمها دارای طول عمر باتری بالا، و راندمان بالای گرافیکی و پردازشی خواهند بود.

Seifert، مدیر مالی در AMD، می گوید موفقیت ما در ارائه APU نشان دهنده انتخاب درست استراتژی است. بر اساس اعلام رسمی AMD، 70 درصد تراشه های نوت بوک عرضه شده را APU ها تشکیل می دهند.

از سوی دیگر Intel می گوید در سه ماهه دوم سال میلادی جاری فروش تراشه های Sandy Bridge این کمپانی شدیدترین افزایش را در کل تاریخ کمپانی داشته است و دو سوم کل تراشه هایی که امسال میلادی به فروش می رسند را تشکیل می دهد.
    مهرزاد
    مهرزاد
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد

مهم کمپانی ژاپنی Elpida چیپهای ( حافظه ) جدید با ساخت تکنولوژی 25 نانومتر و با ولتاژ 1.35 تا 1.5 را ارائه کرد.

پست من طرف مهرزاد الإثنين أغسطس 08, 2011 12:08 am

کمپانی ژاپنی Elpida چیپهای ( حافظه ) جدید با ساخت تکنولوژی 25 نانومتر و با ولتاژ 1.35 تا 1.5 را ارائه کرد.
    در حال حاضر برای سری 2GB و با فرکانس 1866 آمادۀ عرضه است.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد X5974_01_elpida_starts_industry_s_first_dram_shipments_of_25nm_process_technology.jpg.pagespeed.ic.1gWzZvty2E

این چیپهای جدید ( 25nm ) نسبت به چیپهای قبلی ( 30nm ) ه 15% مصرف کمتر و در حالت Standby حدود 30% کمتر برق مصرف می کنند.

این کمپانی قصد دارد برای سری محصولات Mobile نیز از تکنولوژی جدید استفاده کند.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد 2007-09-25_2gddr2-1066

همچنین Elpida اعلام کرد که تا قبل از سال جدید میلادی سری 4GB ( 25nm روانۀ بازار خواهد کرد.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد Elpida-25nm-DDR3-DRAM-Features
    Soheil
    Soheil
    همکار انجمن
    همکار انجمن

تعداد پستها : 390
    پستهای پسندیده شده : 38
    متولد : 1985-02-04
    حالت من حالت من : cool

مهم پردازنده‌هاي Haswell اينتل از DirectX 11.1 پشتيباني خواهند كرد

پست من طرف Soheil الجمعة أغسطس 19, 2011 2:13 am

حتي با وجود آن‌كه تمركز اصلي شركت اينتل روي نوآوري‌هاي مهم در حوزه گرافيك‌هاي كامپيوتري نيست، باز هم نمي‌تواند تقاضاي مشتريان خود در اين زمينه را ناديده بگيرد و به همين دليل به‌طور پيوسته عملكرد هسته‌هاي گرافيكي مجتمع خود را بهبود مي‌بخشد. قرار است نسل بعدي پردازنده‌هاي اينتل با اسم رمز Ivy Bridge اين شركت از قابليت پشتيباني DirectX 11 برخوردار باشند. نكته جالب اين است كه پردازنده‌هاي Haswll اينتل يك گام جلوتر رفته و از DirectX 11.1 پشتيباني خواهند كرد. به‌علاوه، اينتل به تاييد هسته‌هاي گرافيكي خود توسط توسعه‌دهندگان نرم‌افزاري توجه خاصي نشان مي‌دهد تا جايگاه مناسبي را در بازار برنامه‌هاي كاربردي حرفه‌اي به‌دست آورد.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد 1303954543

ريزپردازنده‌هاي اينتل با موتورهاي گرافيكي داخلي كه از DirectX 11 پشتيباني مي‌كنند تا ماه مارس يا آوريل سال آينده روانه بازار نخواهند شد. اين پردازنده‌ها به يك هسته گرافيكي با اسم رمز Carlow مجهز خواهند بود كه احتمالا داراي 16 واحد اجرايي يا پردازنده جريان است. در حالي‌كه اينتل به‌وضوح براي حضور در عرصه DirectX 11 تاخير كرده است، شرايط با ارايه پردازنده‌هاي سازگار با DirectX 11.1 بهتر خواهد شد. بر اساس اسلايدهاي منتشر شده توسط اين شركت، پردازنده‌هاي Haswell كه قرار است در سال 2013 روانه بازار شوند به هسته گرافيكي Denlow مجهز خواهند بود كه از DirectX 11.1 و OpenGL 3.2+ پشتيباني مي‌كند.
    Soheil
    Soheil
    همکار انجمن
    همکار انجمن

مهم ساخت رمهای جدید 32GB از طرف سامسونگ samsung

پست من طرف Soheil الجمعة أغسطس 19, 2011 2:36 am

سامسونگ اعلام کرد ، با استفاده از تکنولوژی 3D TSV رمهای جدیدی با تکنولوژی 30 نانومتر و با ظرفیت 32 گیگ که در هر ساعت فقط 4.5 وات انرژی مصرف می کند ، برای سرورها تولید کرده است.
    این رمها با فرکانس 1333MHz کار می کنن

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد 59528185116827611661

Soheil
    Soheil
    همکار انجمن
    همکار انجمن

مهم AMD در ماه July فروش پردازنده های LIano خود را به 1.3 الی 1.5 میلیون عدد رساند

پست من طرف Soheil الجمعة أغسطس 19, 2011 2:42 am

AMD در ماه میلادی June یک میلیون LIano APU و در ماه July این عدد به 1.3 الی 1.5 میلیون عدد رسید. با ورود APU های جدید این کمپانی در سه ماهه چهارم امسال میلادی عرضه سالانه این محصول به 7.5 الی 8 میلیون عدد می رسد.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد Amd-fusion-apu-01

بر اساس این خبر این کمپانی APU های 40 نانومتری سری C و E خود را برای بازار رده پایین عرضه می کند. این در حالیست که APU های 32 نانومتری برای بازار رده متوسط و پردازنده های 32 نانومتری سری AM3+ FX برای بازار رده بالا در سه ماهه چهارم میلادی ارائه می شود.

AMD در سال 2012 سری جدید 28 نانومتری APU های خود را با هدف بازار mini PCها و سیستمهای یک پارچه (All-in-One) عرضه می کند. همچنین Trinity ها به منظور جایگزینی LIano ها در بازار رده متوسط با تکنولوژی ساخت 32 نانومتر ارائه خواهند شد. APU تحت نام Komodo برای بازار رده بالا عرضه خواهد شد
    مهرزاد
    مهرزاد
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد

مهم بولدوزرهای AMD راه افتادن

پست من طرف مهرزاد الإثنين سبتمبر 12, 2011 8:31 am

بولدوزرهای AMD راه افتادن

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد 8a642ed6a9ad

شرکت AMD تا مدتي ديگر عرضه اولين سري از پردازنده‌هاي جديد بولدوزر را آغاز مي‌کند. مهم‌ترين عضو اين خانواده پردازنده 16 هسته‌اي با نام Interlagos است که با پلتفرم‌هاي سري Operton 6100 سازگاري کامل خواهد داشت. ساير پردازنده‌هاي سري بولدوزر روي پلتفرم‌هاي سري 4000 و 6000 فعاليت خواهند کرد. مدتي قبل AMD از عرضه اين پردازنده در زمستان 2011 خبر داده بود. البته هدف AMD روي ابر کامپيوترها و سرورها متمرکز شده است. Rick Bergman مدير کل شرکت AMD در مراسم معرفي پردازنده‌هاي جديد، معماري بولدوزر را يک معماري با قابليت توسعه بالا دانست و اعلام کرد که اين معماري تمام نيازهاي ديتاسنترها و مراکز اينترنتي را در زمينه راه‌اندازي فناوريCloud و مجازي‌سازي برآورده خواهد کرد
    .

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد F708fc1decf0
    مهرزاد
    مهرزاد
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد

مهم بالاخره AMD هم بولدوزرهایش را می فروشد...

پست من طرف مهرزاد الإثنين سبتمبر 12, 2011 8:57 am

بالاخره AMD هم بولدوزرهایش را می فروشد...

شرکت AMD یکی از دو غول صنعت ساخت پردازنده های pc و سرور بالاخره سه مدل از پردازنه های سری بولدوزر را روانه بازار خرده فروشی کرد ... این پردازنده ها در همان ابتدای ورود نسبت به قیمت اعلام شده قبلی شاهد کاهش قیمت بوده اند و این نشان از عزم AMD برای مقابله با اینتل خصوصا سری سندی بریج دارد ...

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد 58fc2ddd52ec
    somi
    somi
    مدیر بازنشسته
    مدیر بازنشسته

تعداد پستها : 439
    پستهای پسندیده شده : 30
    متولد : 2000-07-01
    حالت من حالت من : :)

مهم رد: بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد

پست من طرف somi الثلاثاء سبتمبر 13, 2011 11:52 am

رم (RAM) یکی از مهمترین اجزای کامپیوتر است. این قطعه برای ذخیره سازی سریع اطلاعات سیستم عامل، نرم افزارها و

دسترسی بی وقفه به آنها است. حجم یک حافظه رم، تاثیر زیادی در قدرت و افزایش سرعت کامپیوتر دارد و البته در مجموع

سرعت، حجم و نوع حافظه فاکتورهایی مهم در انتخاب رم هستند. اما به عنوان مثال، یک رم ۲ گیگابایتی DDR2 با باس۸۰۰

مسلماً قدرتی در حد و اندازه های یک رم ۲ گیگابایتی DDR3 با باس ۱۳۳۳ ندارد. برای اینکه دلیل این مساله را بدانید و از

تفاوت های رم های DDR2 و DDR3 آگاه شوید، توصیه می کنم، ادامه این مطلب را مطالعه نمایید.

تغییر عمده

در سال ۲۰۰۸ اینتل پردازنده های i7 خود را عرضه کرد. این پردازنده ها با مادربردهایی که به چیپست X58 مجهز بودند،

سازگار بود. همزمان با ورود این مادربردها نوع جدیدی از حافظه ها معرفی شد که DDR3 نامیده شدند.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد 1be992eb8016

‎در دو سال گذشته تمام صنایع تولید سخت افزار به DDR3 روی آوردند و در حال حاضر همه پروسسورهای اینتل و حتی

پردازنده هایی که اخیراً توسط AMD تولید شده اند با مادربردهایی که با DDR3 سازگار هستند، تطبیق داده شده اند.

‎لازم است بدانید که نام DDR از حروف اول عبارت Double Data Rate گرفته شده. این نام از زمانی که رم های

DDR از اواخر قرن گذشته وارد بازار شدند، رایج شد. Double Data Rate RAM به معنی جابجایی دو مقدار دیتا در

یک واحد زمانی یکتا است که در حالت تئوری سرعتی دو برابر SD RAM ها داشتند.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد Ef605fc8dba5

پس از DDR ها، تکنولوژی های DDR2 و DDR3 به صورت مشترک، با هدف افزایش کانال های انتقال دیتا در یک

واحد زمانی و در نهایت افزایش سرعت، پایه گذاری شدند. رم های DDR2 با توانایی انتقال ۴ مقدار دیتا و رم های DDR3

با افزایش آن به ۸ مقدار دیتا در یک واحد زمانی، به این اهداف خود رسیدند. بدین ترتیب اگر هر واحد زمانی را ۱۰۰

مگاهرتز حساب کنیم، این مقدار در رم های DDR تا ۱۶۰۰ مگابایت بر ثانیه و در رم های DDR2 و DDR3 به ترتیب تا

۳۲۰۰ و ۶۴۰۰ مگابایت بر ثانیه افزایش می یابد. و بدیهی است که هر چه حجم قابل جابجایی در هر ثانیه بیشتر باشد، بهینه تر است.

‎قابلیت ها و سازگاری

‎درست است که پهنای باند بالا، قابلیت موثری برای رم به حساب می آید، اما در حقیقت ۹۹ درصد برنامه ها توانایی استفاده

کامل از پهنای باند بالا را ندارند. این قابلیت به نوع کاربری کامپیوتر وابسته است. یک کامپیوتر سرور و یا یک کامپیوتر

رومیزی معمولی به یک میزان از پهنای باند بالای رم شان استفاده نمی کنند.

‎برای اینکه بدانید حافظه رم شما چه مقدار از پهنای باندش استفاده می کند می توانید از Benchmark Software هایی

که به منظور تست حافظه و توانایی کامپیوتر طراحی شده اند استفاده کنید.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد 9ff6540c092a

‎رم های DDR3 با DDR2 سازگاری ندارند و برای اینکه کامپیوتر خود را با جایگزین کردن رم های جدید ارتقا دهید، ابتدا

باید مادربرد خود را عوض کنید. همچنین اگر در حال حاضر کامپیوتری دارید که از رم های DDR2 در آن استفاده می کنید،

در صورتی که بخواهید پردازنده و مادربردش را هم عوض کنید، به احتمال زیاد لازم است با رم های DDR2 خود هم

خداحافظی کرده و آنها را با رم های DDR3 جایگزین نمایید.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد 9f16d388736f

‎البته تعداد کمی از مادربردها از این قاعده مستثنا هستند و به اسلات مربوط به هر دو این مدل های رم، مجهز شده اند. البته این

مادربردها با چیپ ست های قدیمی مجهز شده اند.

‎به هر حال اینتل و AMD در نسل های آینده محصولات خود، DDR3 را مد نظر قرار داده اند و در صورتی که قصد

تعویض پردازنده را دارید، باید علاوه بر مادربرد، به فکر خرید رم های جدید هم باشید.

Clock Speed

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد 06fec5af7f5b

‎از دیگر خصوصیات مهم رم، Clock Speed است. این خصوصیت در رم ها نشان می دهد، انتقال اطلاعات از یک

گذرگاه، با چه سرعتی در یک بازه زمانی انجام می شود. این مقدار نشان دهنده قدرت رم و پهنای باندی است که می تواند از

آن بهره ببرد. واضح است که هر چه میزان Clock Speed بیشتر باشد، بهتر است. البته افزایش این مقدار بر سرعت

کارهای روتین و معمولی تاثیر چندانی نخواهد داشت، اما بر سرعت اجرای بازی ها و برخی نرم افزارها که نیاز به سرعت در

دسترسی به اطلاعات حافظه دارند، بسیار تاثیر گذار است.

‎در صورتی که قصد خرید مادربرد جدید دارید، توجه به یک نکته بسیار توصیه می شود. برخی مادربرد ها تنها با رم هایی

سازگار هستند که Clock Speed آنها روی مقدار خاصی محدود شده باشد. لذا بهتر است قبل از خرید یک مادربرد با

مراجعه به سایت آن، از این مورد آگاه شوید. البته بسیاری از مادربردها چنین محدودیتی ندارند، اما بررسی قبل از خرید، بهتر

از خرید، بدون آگاهی قبلی است.

‎در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که رم های DDR2 به زودی همانند رم های DDR و SDRAM از رده خارج می شوند،

اما تکنولوژی جدید در تولید رم ها و افزایش حجم و سرعتی که در رم های DDR3 شاهد خواهیم بود، بازار را پر می کند.

فراموش نکنید قبل از خرید مادربرد جدید، نوع رم قابل نصب روی آن را بررسی کنید.

منبع:
    نارنجی (narenji )

Soheil
    Soheil
    همکار انجمن
    همکار انجمن

مهم چیپ های جدید اینتل و تئوری لپ تاپ هایی با باتری مادام العمر

پست من طرف Soheil الثلاثاء سبتمبر 20, 2011 4:42 pm

شما هم جز گروهی هستید که فکر می کنند پردازنده های جدید سندی بریج هنوز باعث اتلاف باتری لپ تاپ می شود؟ خب، تنها کافی است ۲ سال صبر کنید. آنگاه احتمالا لپ تاپ هایی ارائه خواهد شد که نه تنها با یک بار شارژ ۲۴ ساعت کار می کنند، بلکه می توانند با استفاده از نور اتاق هم باتری خودشان را شارژ کنند.

هفته گذشته اینتل معماری جدید Haswell را برای پردازنده های آینده خود رونمایی کرد. با استفاده از ترانزیستورهای سه بعدی ۲۲ نانومتری، اولین چیزی که توسط Haswell امکان پذیر می گردد، کاهش مصرف یک چیپ x86 به اندازه پردازنده های ARM است. و این یعنی یک بار شارژ باتری لپ تاپ برای تمام روز و یا اینکه برای ۱۰ روز حالت استندبای.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد 3cx3z1nllbpoymdblk0q

البته این همه داستان نیست. پردازنده با معماری Haswell تقریبا ۲۲ برابر کمتر از پردازنده های فعلی اینتل انرژی مصرف می کند، به اندازه ای که به راحتی می توان با انرژی یک سلول خورشیدی نیروی آن را تامین کرد. اینتل برای نشان دادن میزان مصرف بسیار کم پردازنده جدید، یک کامپیوتر ویندوزی با پردازنده Haswell را به نمایش گذاشت که تنها با یک سلول خورشیدی کار می کند.

از نظر تئوری این پردازنده با معماری جدید بدان معنی است که لپ تاپ های آینده بدون توجه به کاربردشان، دیگر محدودیتی به نام شارژ باتری نخواهند داشت. اگر هم که مانند لپ تاپ جدید سامسونگ به سلول خورشیدی مجهز باشند، هیچ گاه نیاز به شارژ باتری نخواهند داشت.

البته پردازنده های Haswell نسل دوم بعد از سندی بریج هستند. سال آینده باید منتظر چیپ های Ivy Bridge باشیم و در سال ۲۰۱۳ پردازنده های Haswell را خواهیم دید. به نظر می رسد بالاخره اینتل از مصرف زیاد پردازنده هایش خسته شده و تصمیم دارد به هر شکلی شده پردازنده های ARM را از رده خارج کند.
    مهرزاد
    مهرزاد
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد

مهم اینتل و پردازنده های Ivy Bridge سری سرور

پست من طرف مهرزاد الخميس يناير 19, 2012 12:02 pm

طبق اخبار منتشر شده اینتل در حال کار بر روی معماری پردازند های ivy bridge سری سرور است.

این پردازنده که با نام Ivy Bridge-EP شناخته
    می شود زودتر از سال 2013 به بازار نخواهد امد.این پردازنده دارای 10 هسته
    ی پردازشی است و با سرعت پایه ی 2.4 گیاهرتز کار می کند.توان مصرفی ان 95
    وات با 25 مگ گش سطح 3 می باشد.

پردارنده ی مورد نظر همه ی ویژگی های پردازنده های Xeon E5 Sandy Bridge-EP را پیشتیبانی کی کند از جمله:

AES, AVX, VT-x virtualization و SSE 4.2

نزدیک ترین مدل پردازنده های Xeon E5 Sandy Bridge-EP که با Ivy Bridge-EP/EX برابری می کند سری Xeon e5-2660 می باشacد.

مدل E5-2660 نیز دارای توان 95 وات ولی با 8 هسته ی پردازشی و تنها 20 مگ
    Cach level 3 می باشد.این سری به لطف استفاده از فناوری 22 نانومتری 50
    درصد مصرف خود را نسبت به مدل های قبلی که فناوری 32 نانومتری داشتند کاهش
    داده است.

همانند سری SandyBridge-E ، مدل Ivy Bridge EP نیز از LGA 2011 Socket
    استفاده می کند ولی اخبار حاکی از ان است که چیپ ست های مخصوص به خود و
    متفاوت نسبت به سری قبل را دارا می باشند.

بحث و تبادل نظر و اخبار پردازنده و رم و معرفی محصولات و بررسی عملکرد 10-Core-Intel-Ivy-Bridge-EP-CPU-Has-95W-TDP-at-2-4GHz-3

اكنون الأحد أبريل 28, 2024 2:37 pm ميباشد