15ta35saleha

کاربر گرامی برای استفاده ی کامل از تمام امکانات در انجمن عضو شوید اینکار بیشتر از 30 ثانیه وقت شما رو نخواهد گرفت ...!

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

15ta35saleha

کاربر گرامی برای استفاده ی کامل از تمام امکانات در انجمن عضو شوید اینکار بیشتر از 30 ثانیه وقت شما رو نخواهد گرفت ...!

15ta35saleha

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

المواضيع الأخيرة

» درخواست فیلمهای هندی
نحوه اتصال 7segment ها به مدار I_icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 10, 2013 4:24 pm من طرف starss501

» دانلود فیلم زیبای Devdas
نحوه اتصال 7segment ها به مدار I_icon_minitimeالجمعة أبريل 05, 2013 10:42 pm من طرف مهرزاد

» پرسش و پاسخ
نحوه اتصال 7segment ها به مدار I_icon_minitimeالجمعة أبريل 05, 2013 10:16 pm من طرف مهرزاد

» دوستای گل من خودشون رو معرفی کنن ...!
نحوه اتصال 7segment ها به مدار I_icon_minitimeالجمعة أبريل 05, 2013 9:43 pm من طرف مهرزاد

» درخواست فیلم
نحوه اتصال 7segment ها به مدار I_icon_minitimeالثلاثاء ديسمبر 18, 2012 7:24 am من طرف edvik

» موسیقی کلاسیک
نحوه اتصال 7segment ها به مدار I_icon_minitimeالجمعة نوفمبر 16, 2012 9:18 am من طرف somi

» نوستالژی، شما یادتون نمیاد... / متن و تصاویر
نحوه اتصال 7segment ها به مدار I_icon_minitimeالأحد أغسطس 26, 2012 1:36 pm من طرف مهرزاد

» این دفعه دیگه واقعاً یادش بخیر !!!! / تصاویر
نحوه اتصال 7segment ها به مدار I_icon_minitimeالأحد أغسطس 26, 2012 7:44 am من طرف somi

» تولد تولد تولدت مبارک مهرزاد خان گل
نحوه اتصال 7segment ها به مدار I_icon_minitimeالسبت أغسطس 25, 2012 5:28 pm من طرف مهرزاد

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى

تدفق ال RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

alexa

The title of your home page

نحوه اتصال 7segment ها به مدار

مهرزاد
    مهرزاد
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد

تعداد پستها : 379
    پستهای پسندیده شده : 58
    متولد : 1986-04-01

نحوه اتصال 7segment ها به مدار Empty نحوه اتصال 7segment ها به مدار

پست من طرف مهرزاد الإثنين نوفمبر 23, 2009 3:36 am

نحوه اتصال 7segment ها به مدار

در ادامه مبحث معرفی ولت متر دیجیتال به شکل این آی سی در نقشه نگاه کنید متوجه می شوید این آی سی دارای پایه های A1 تا G1 برای اولین 7segment
    A2 تا G2 برای دومین 7segment
    A3 تا G3 برای سومین 7segment
    پایه 20 این آی سی نیز تعیین کننده پلاریته ولتاژ ورودی است

نحوه اتصال 7segment ها به مدار Cezcvu1pkfolt5qdyo9l

در مورد پلاریته به طور مثال اگر از ورودی های مثبت و منفی تغذیه، ورودی مثبت را به سر آزاد مقاومت 1.8 مگا اهم متصل کنید و سر منفی آن را به زمین متصل کنید در این صورت پلاریته مثبت است حال اگر این کار رابرعکس انجام دهید به صورتی که ورودی منفی منبع تغذیه به سر آزاد مقاومت 1.8 مگا اهم و سر مثبت به زمین متصل باشد شما شاهد علامت منفی بر روی 7segment ای که جهت تعیین پلاریته در نظر گرفته اید خواهید بود پایه های a,b,c,d,e,f و g این قطعه الکترونیکی در کنار نقشه کاملا مشخص است
    برای جلوگیری از شلوغی در نقشه از کشیدن خروجی های پایه های مربوط به 7segment آی سی به 7segment خودداری کردیم این پایه های مربوط به آی سی و پایه های a تا g یک 7segment در نقشه کاملا مشخص شده است
    ما دراینجا از دو 7segment استفاده کردیم و با کم و زیاد کردن ولتاز منبع تغذیه تا رنج انتهایی آن، که در حدود 40 ولت dc بود به صورت دقیق ولتاژ را در این دو 7segment مشاهد کردیم
    اگر می خواهید پلاریته پتانسیل ورودی را نیز تعیین کنید پایه 20 این آی سی را به پایه g یک 7segment که به پایه های دیگر این آی سی متصل نیست وصل کنید در این حالت اگر ولتاژ ورودی منفی یا دارای اختلاف پتانسیل منفی باشد علامت منفی در این 7segment قابل مشاهده است در واقع از این 7segment تنها، از پایه g استفاده کنید
    تنظیم کردن ولتمتر:

نحوه اتصال 7segment ها به مدار F1f5rwbwx2g1rsqcvsul

تغذیه 7segment ها:
    نوع 7segment های استفاده شده در این مدار آند مشترک است در واقع می بایست پایه مشترک هر تعداد 7segment که استفاده می کنید با هم مشترک کنید آنگاه این پایه مشترک را با یک مقاومت به ولتاژ مثبت 5 ولت متصل کنید پایه مشترک در 7segment پایه وسط آن است هر 7segment دو پایه مشترک دارد همانطور که در نقشه می بینید یکی از پایه های مشترک 7segment به جایی وصل نیست چون این پایه مشترک به پایه مشترک دیگر ارتباط دارد بنابراین نیازی نیست به جایی متصل شود

نحوه اتصال 7segment ها به مدار Ivf73zyxbpwgh7y0dnfv

بقیه پایه های a تا g با ورودی صفر تحریک می شوند یعنی زمانی هر کدام از 7segment ها عددی نشان می دهند که ولتاژ ورودی این پایه ها از سمت آی سی صفر باشند
    در این مدار تغذیه 7segment ها به طور مشترک از یک رگولاتور 7805 گرفته شده که این عمل باعث کشیدن جریان از این رگولاتور و داغ شدن آن می شود برای این منظور یا بایست از heat sink (خنک کننده) استفاده کنید یا از رگولاتور 7805 دیگری استفاده کنید و ورودی 9 ولت مثبت را به ورودی این رگولاتور نیز بدهید و خروجی 5 ولت آن را با یک مقاومت 100 اهم به پایه مشترک 7segment ها که با هم مشترک شده است متصل نمایید
    یا آنکه ولتاز مثبت 9 ولت ورودی را به صورت مستقیم با یک مقاومت 1 کیلو اهم به پایه مشترک 7segment ها متصل کنید

اكنون الخميس مايو 02, 2024 8:14 am ميباشد