15ta35saleha

کاربر گرامی برای استفاده ی کامل از تمام امکانات در انجمن عضو شوید اینکار بیشتر از 30 ثانیه وقت شما رو نخواهد گرفت ...!

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

15ta35saleha

کاربر گرامی برای استفاده ی کامل از تمام امکانات در انجمن عضو شوید اینکار بیشتر از 30 ثانیه وقت شما رو نخواهد گرفت ...!

15ta35saleha

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

المواضيع الأخيرة

» درخواست فیلمهای هندی
نکاتی در مورد آپ امپ I_icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 10, 2013 4:24 pm من طرف starss501

» دانلود فیلم زیبای Devdas
نکاتی در مورد آپ امپ I_icon_minitimeالجمعة أبريل 05, 2013 10:42 pm من طرف مهرزاد

» پرسش و پاسخ
نکاتی در مورد آپ امپ I_icon_minitimeالجمعة أبريل 05, 2013 10:16 pm من طرف مهرزاد

» دوستای گل من خودشون رو معرفی کنن ...!
نکاتی در مورد آپ امپ I_icon_minitimeالجمعة أبريل 05, 2013 9:43 pm من طرف مهرزاد

» درخواست فیلم
نکاتی در مورد آپ امپ I_icon_minitimeالثلاثاء ديسمبر 18, 2012 7:24 am من طرف edvik

» موسیقی کلاسیک
نکاتی در مورد آپ امپ I_icon_minitimeالجمعة نوفمبر 16, 2012 9:18 am من طرف somi

» نوستالژی، شما یادتون نمیاد... / متن و تصاویر
نکاتی در مورد آپ امپ I_icon_minitimeالأحد أغسطس 26, 2012 1:36 pm من طرف مهرزاد

» این دفعه دیگه واقعاً یادش بخیر !!!! / تصاویر
نکاتی در مورد آپ امپ I_icon_minitimeالأحد أغسطس 26, 2012 7:44 am من طرف somi

» تولد تولد تولدت مبارک مهرزاد خان گل
نکاتی در مورد آپ امپ I_icon_minitimeالسبت أغسطس 25, 2012 5:28 pm من طرف مهرزاد

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى

تدفق ال RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

alexa

The title of your home page

نکاتی در مورد آپ امپ

مهرزاد
    مهرزاد
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد

تعداد پستها : 379
    پستهای پسندیده شده : 58
    متولد : 1986-04-01

نکاتی در مورد آپ امپ Empty نکاتی در مورد آپ امپ

پست من طرف مهرزاد الإثنين نوفمبر 23, 2009 6:32 am

نکاتی در مورد آپ امپ

در سیستم های الکترونیک حالتهای بسیاری وجود دارد که تغییرات سیگنال به آهستگی انجام می گیرد یا ما با مقادیرکوچک DC سروکار داریم.

دراینگونه موارد معمولا عملی نیست که از تقویت کننده های چندطبقه استفاده شود.
    معمولا در این موارد ازتقویت کننده های DC با بهره بالا استفاده می شود.یکی از انواع تقویت کننده های DC که دارای بهره بالا (بهره حلقه باز نزدیک به بینهایت) وهمچنین دارای پایداری بسیارخوب می باشند ، تقویت کننده های عملیاتی یکپارچه می باشند که به صورت IC های تجاری دردسترس هستند . ازخصوصیات این نوع آی سی ها (Op-amp ها) می توان به مصرف کم توان، به صورت فراوان و ارزان در دسترس بودن و ازهمه مهمتر ساده بودن تکنیک طراحی با این نوع IC ها (Op-amp ها) به دلیل قابلیت انعطاف نسبتا خوب این نوع قطعات اشاره کرد.

نکاتی در مورد آپ امپ 6tiq7xalocg5gqf3pr7m

چنانچه گفته شد در بعضی موارد Op-Amp ها نیاز به دو منبع تغذیه مثبت و منفی دارند.
    اگر ما مایل باشیم که تنها از خروجی مثبت آپ امپ استفاده کنیم.در واقع منظور ولتاژ های مثبت در خروجی است.در این حالت می بایست منفی vcc را به زمین متصل کنیم.ولتاژ‌ مثبت را تنها به پایه تغذیه مثبت وصل کنیم.
    در این حالت شما بایستی از دو باطری یا از یک منبع تغذیه دوتایی مثبت و منفی استفاده کنید.

نکته ای که در مورد آپ امپ ها حاوز اهمیت است آن است که هیچگاه تغذیه مثبت و منفی آپ و امپ را به صورت معکوس وصل نکنید،با این کار Op-Amp خواهد سوخت.
    تغذیه ورودی های مثبت و منفی می بایست از مقادیر ورودی در پایه های inverting و noninverting بیشتر باشد سیگنال های ورودی و خروجی را توسط خازنهای 1.0ufتا 0.1uf زمین کنید تا از تاثیر نویز در مدار خود جلوگیری کنید.
    در حالت ایده آل آپ امپ ها دارای مقاومت ورودی بالا و در نتیجه جریان ورودی در حد صفر و مقاومت خروجی صفر می باشند همچنین در این حالت ولتاژ‌ در ورودی های مثبت و منفی با یکدیگر مساوی هستند.

اكنون الخميس مايو 02, 2024 5:10 am ميباشد