15ta35saleha

کاربر گرامی برای استفاده ی کامل از تمام امکانات در انجمن عضو شوید اینکار بیشتر از 30 ثانیه وقت شما رو نخواهد گرفت ...!

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

15ta35saleha

کاربر گرامی برای استفاده ی کامل از تمام امکانات در انجمن عضو شوید اینکار بیشتر از 30 ثانیه وقت شما رو نخواهد گرفت ...!

15ta35saleha

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

المواضيع الأخيرة

» درخواست فیلمهای هندی
دستور پخت چند غذای خانگی و اصیل ایرانی  I_icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 10, 2013 4:24 pm من طرف starss501

» دانلود فیلم زیبای Devdas
دستور پخت چند غذای خانگی و اصیل ایرانی  I_icon_minitimeالجمعة أبريل 05, 2013 10:42 pm من طرف مهرزاد

» پرسش و پاسخ
دستور پخت چند غذای خانگی و اصیل ایرانی  I_icon_minitimeالجمعة أبريل 05, 2013 10:16 pm من طرف مهرزاد

» دوستای گل من خودشون رو معرفی کنن ...!
دستور پخت چند غذای خانگی و اصیل ایرانی  I_icon_minitimeالجمعة أبريل 05, 2013 9:43 pm من طرف مهرزاد

» درخواست فیلم
دستور پخت چند غذای خانگی و اصیل ایرانی  I_icon_minitimeالثلاثاء ديسمبر 18, 2012 7:24 am من طرف edvik

» موسیقی کلاسیک
دستور پخت چند غذای خانگی و اصیل ایرانی  I_icon_minitimeالجمعة نوفمبر 16, 2012 9:18 am من طرف somi

» نوستالژی، شما یادتون نمیاد... / متن و تصاویر
دستور پخت چند غذای خانگی و اصیل ایرانی  I_icon_minitimeالأحد أغسطس 26, 2012 1:36 pm من طرف مهرزاد

» این دفعه دیگه واقعاً یادش بخیر !!!! / تصاویر
دستور پخت چند غذای خانگی و اصیل ایرانی  I_icon_minitimeالأحد أغسطس 26, 2012 7:44 am من طرف somi

» تولد تولد تولدت مبارک مهرزاد خان گل
دستور پخت چند غذای خانگی و اصیل ایرانی  I_icon_minitimeالسبت أغسطس 25, 2012 5:28 pm من طرف مهرزاد

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى

تدفق ال RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

alexa

The title of your home page

2 مشترك

دستور پخت چند غذای خانگی و اصیل ایرانی

somi
    somi
    مدیر بازنشسته
    مدیر بازنشسته

تعداد پستها : 439
    پستهای پسندیده شده : 30
    متولد : 2000-07-01
    حالت من حالت من : :)

دستور پخت چند غذای خانگی و اصیل ایرانی  Empty دستور پخت چند غذای خانگی و اصیل ایرانی

پست من طرف somi الثلاثاء سبتمبر 27, 2011 8:28 am

سعی میکنیم دستور غذاهای خونگی رو اینجا بذاریم ... البته خوش مزه هاشو lol!
    somi
    somi
    مدیر بازنشسته
    مدیر بازنشسته

تعداد پستها : 439
    پستهای پسندیده شده : 30
    متولد : 2000-07-01
    حالت من حالت من : :)

دستور پخت چند غذای خانگی و اصیل ایرانی  Empty رد: دستور پخت چند غذای خانگی و اصیل ایرانی

پست من طرف somi الجمعة أكتوبر 14, 2011 5:56 am

دلمه فلفل مخصوص پردیسا
    این غذا خیلی سخت درست میشه اما خیلی هم خوش مزه هست و البته من خودم از خوردنش سیر نمیشم دستور پخت چند غذای خانگی و اصیل ایرانی  1626129382
    این مقدارهایی که داده شده برای 6 نفر کافی هست

مواد لازم :
    برنج : یک کیلو
    فلفل دلمه ای : دوکیلو
    کشمش پلویی : نیم کیلو
    سبزی دلمه ای: یک کیلو
    ترخون خشک شده : یک قاشق مربا خوری
    لوبیا قرمز : 200 گرم
    گوشت چرخ کرده : 300 گرم
    مغز گردو : 200 گرم
    لپه : 100 گرم
    نمک و زرد چوبه و روغن : به میزان لازم
    رب گوجه فرنگی : دو قاشق غذا خوری

1- برنج را باید از شب قبل با محلول دو قاشق نمک در دو پارچ اب خیس کنید
    2- لوبیا قرمز را هم باید از شب قبل در اب خیس کنید
    3- ترخون را نیز با نصف استکان اب مخلوط گرده و بگذارید دو ساعت خیس بخورد
    4- کشمش پلویی را پاک کرده بشویید و در صافی بریزید تا اب ان گرفته شود
    5- سبزی دلمه را پس از پاک کردن و شستن خرد کرده وهمراه با ترخون خیس خورده سرخ میکنیم برای این کار از یک سوم لیوان روغن استفاده میکنیم و حد اقل بیست دقیقه با شعله متوسط سبزی را تفت میدهیم و هر چند ثانیه انرا هم میزنیم که ته نگیرد
    6- مغز گردو را به قطعاتی در اندازه کشمش و حتی بزرگتر خرد میکنیم نباید زیاد خرد شود طوری که حین خوردن غذا مزه ان زیر دندان حس شود
    7- لپه را با چهار لیوان اب با شعله متوسط میگذاریم تا به مدت دو ساعت بپزد و باید مواظب باشیم شعله را طوری تنظم کنیم که پس از پخته شدن لپه ها اب اضافی ته ظرف نماند در اینصورت باید تا زمانی که تمام اب ان تبخیر شود شعله را روشن بگذاریم
    8- لوبیا قرمز را باید مدت دو تا سه ساعت با شعله متوسط تا ملایم بپزیم و مانند لپه باید شعله را طوری تنظیم کنیم که پس از پخت لوبیاها اب اضافی نماند اگر نه باید شعله را همچنان روشن نگه دارم تا اب ان کاملا تبخیر شود و باید مراقب بود ته نگیرد ... این برای حفظ طعم حبوبات غذاست که نباید با دور ریختن اب اضافی و ابکش کردن انرا از دست داد
    9- گوشت چرخ کرده را همراه با یک سوم لیوان روغن سرخ کنید و سعی کنید تا حد ممکن تکه های گوشت به هم نچسبند مقداری که سرخ شد یک قاشق چایخوری زرد چوبه و دو قاشق مربا خوری نمک را به گوشت اضافه کرده و دوباره با ان تفت میدهیم
    10- پس از سرخ شدن گوشت چرخ کرده ، کشمش را به گوشت اضافه میکنیم و5 دقیقه با شعله متوسط تفت میدهیم و مرتب به هم میزنیم تا یکنواخت سرخ شود بعد مغز گردو را هم به ان اضافه کرده و 5 دقیقه دیگر سرخ میکنیم
    11- در این مرحله گوشت سرخ شده به همراه گردو و کشمش ، سبزی سرخ شده و لپه پخته را به لوبیا قرمزپخته اضافه کرده مواد را کاملا قاطی میکنیم و همزمان با شعله ملایم 5 دقیقه تفت میدهیم و انرا چند بار هم میزنیم که ته نگیرد
    12 - درست کردن مایع دلمه : دوقاشق سرپر رب را در دوقاشق روغن تفت میدهیم فقط به اندازه ای که رب از خامی در بیاید نهایتا 5 دقیقه طول میکشد و مرتب باید رب را هم بزنیم تا نسوزد بعد سه لیوان آب جوشده را به آن اضافه میکنیم و میگذاریم ده دقیقه با رب بجوشد تا کاملا رنگ بگیرد
    13 – فلفل ها را شسته از قسمت ساقه ان برش میزنیم طوری که هسته و مغز فلفل همراه ساقه از فلفل بیرون بیاد . سپس مغز را از ساقهو ته فلفل جدا میکنیم طوری که بتوان ته برش داده شده فلفل را مانند در روی آن گذاشت .
    14 – برنج را آبکش کرده ( چون از قبل خیس شده بسته به نوع برنج 10 تا 20 دقیقه )
    15 – برنج آبکش شده را با مواد دلمه مخلوط کرده و یک سوم لیوان روغن مایع را روی ان ریخته و هم میزنیم تا مواد یکدست مخلوط شود
    16 – حالا فلفل ها را با مخلوط برنج و مواد دلمه پرکرده و دو قاشق از مایع دلمه را روی مواد داخل فلفل ریخته سپس در فلفل را گذاشته و در قابلمه میچینیم ... در آخر که فلفل ها را پر کردیم و در ظرف چیدیم باقیمانده مایع را زیر فلفل ها درون ظرف میریزیم درب قابلمه را دمکنی گذاشته و میگذاریم تا با شعله ملایم 20 دقیقه تا نیم ساعت کاملا دم بکشد

Soheil
    Soheil
    همکار انجمن
    همکار انجمن

تعداد پستها : 390
    پستهای پسندیده شده : 38
    متولد : 1985-02-04
    حالت من حالت من : cool

دستور پخت چند غذای خانگی و اصیل ایرانی  Empty رد: دستور پخت چند غذای خانگی و اصیل ایرانی

پست من طرف Soheil الجمعة أكتوبر 14, 2011 7:40 am

دستت درد نکنه باید اینو دست کنم ببینم مزش چطوریه که اینهمه ازش تعریف میکنی ..!!!

دوست دستور پخت چند غذای خانگی و اصیل ایرانی  2577461862

اكنون الجمعة مارس 29, 2024 6:23 am ميباشد